Haft komputerowy - przebieg realizacji
   01/03/2022
Haft komputerowy - przebieg realizacji

Haft komputerowy wywodzi się od haftu ręcznego, który nasi przodkowie stosowali od tysięcy lat - zmechanizowano go w 1828 roku. Dzięki temu wykorzystują go dzisiaj nie tylko babcie przygotowujące domowe ozdoby, ale przede wszystkim przedsiębiorstwa oferujące profesjonalny nadruk na odzieży firmowej. Zobacz, jak przebiega proces haftu komputerowego na ubraniach i przekonaj się, kiedy warto się na niego zdecydować.

 

Haft komputerowy to obecnie najprostszy i przede wszystkim najskuteczniejszy sposób naniesienia wybranego wzoru na ubrania firmowe. Jest estetyczny i trwały, dzięki czemu pracownicy prezentują się elegancko, a logotyp przedsiębiorstwa nie niszczeje z powodu uszkodzeń mechanicznych czy na skutek częstego prania odzieży. Takie rozwiązanie pozwala na przygotowanie projektów indywidualnych i hurtowych w naprawdę krótkim czasie. Przekonaj się, jak wygląda przygotowanie i realizacja haftu komputerowego na wybranym materiale. Sprawdź, gdzie się sprawdza i kto może skorzystać z usługi oferowanej przez firmę BlueHAFT.

 

Jak przebiega proces haftu komputerowego?

Haft komputerowy sprawdzi się zarówno na odzieży firmowej, jak i produktach reklamowych. Niezależnie jednak od tego, gdzie go wykorzystujesz, zawsze przebieg całego procesu będzie prezentował się identycznie. Przedstawiamy 2 najważniejsze kroki, które dzielą cię od profesjonalnie wykonanej usługi.

Etap 1. Przygotowanie pliku

Aby wykonanie haftu komputerowego na wybranej odzieży było możliwe, niezbędne jest właściwe przygotowanie wzoru. W tym celu pracownicy muszą zmienić plik przesłany przez klienta w plik wektorowy (zdarza się również, że konieczne jest przygotowanie wzoru od zera). To właśnie wektoryzacja sprawia, że możliwe jest precyzyjne odwzorowanie dowolnego logotypu. Warto podkreślić, że tylko odpowiednio stworzony plik może sprawić, że sterowana komputerowo hafciarka wiernie przeniesie go na materiał - dostarczy jej bowiem informacji, jak poprowadzić igłę i jakich nici użyć. Ten etap jest więc niezwykle ważny dla ostatecznego efektu.

Etap 2. Wyhaftowanie wzoru

Po właściwym przygotowaniu wzoru maszyna haftująca może rozpocząć pracę. Wykorzystuje nici w różnych kolorach, które są połączone z wbudowanymi w niej igłami. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne odwzorowanie całego projektu z zachowaniem jego najdrobniejszych szczegółów. Klient może więc cieszyć się wiernym odbiciem swojego logotypu w odpowiednio nasyconych kolorach odpornych na odbarwianie.

 

Gdzie wykorzystuje się haft komputerowy?

Haft komputerowy to jedna z najczęściej wybieranych metod nanoszenia wybranego nadruku na odzież firmową. Dzięki temu wszyscy twoi pracownicy prezentują się schludnie i elegancko, a przede wszystkim całe przedsiębiorstwo zyskuje spójną identyfikację wizualną. To istotne z punktu widzenia budowania świadomości twojej marki wśród klientów.

 

Warto jednak pamiętać, że haft komputerowy to również ekskluzywna technika znakowania, którą można wykorzystać, tworząc materiały reklamowe. Jeśli szukasz pomysłu na prezenty dla twoich obecnych i przyszłych klientów lub chcesz zapaść w pamięć swoim kontrahentom, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Możesz postawić na wysokiej jakości szlafroki, koce czy plecaki z wyhaftowanym logo. Tego rodzaju podarunki pozwalają klientom poczuć się wyjątkowo, a jednocześnie stają się codziennym przypomnieniem o istnieniu twojego przedsiębiorstwa.

 

Z nanoszenia wybranego przez siebie napisu korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale również indywidualni specjaliści. Haft komputerowy często wykorzystywany jest do naniesienia imienia, nazwiska i stanowiska przez szefów kuchni, lekarzy czy trenerów personalnych. To bardzo elegancki sposób, by wyróżnić się w tłumie i podkreślić swoją rolę.

 

Haft komputerowy pozwala tworzyć wypukłe napisy i dekoracje nie tylko na ubraniach czy gadżetach, ale również tkaninach dekoracyjnych. Sprawdza się więc w przypadku obrusów, ręczników czy pościeli. Sprawia to, że jest chętnie wykorzystywany w kawiarniach, restauracjach, hotelach czy siłowniach - wszędzie tam, gdzie do użytku klientów oddawane są te przedmioty.

 

Haft komputerowy - najważniejsze zalety

Co sprawia, że haft komputerowy jest tak chętnie wykorzystywany? Przede wszystkim jakość wykonania. Wzory naniesione na odzież tą techniką są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie niszczeją pod wpływem prania, dlatego mogą pojawiać się na odzieży roboczej wykorzystywanej przez pracowników niemal codziennie. Co istotne, ich struktura nie wywołuje dyskomfortu w czasie poruszania się.

 

Warto podkreślić także estetykę. Haft komputerowy pozwala na wierne odtworzenie wzorów, kolorów i proporcji twojego logotypu. Zyskujesz więc pewność, że całość będzie prezentowała się elegancko, a klienci dokładnie cię poznają.

 

Nie bez znaczenia jest również możliwość przygotowania wybranej przez klienta liczby produktów. Haft komputerowy może być więc wykorzystywany zarówno przez firmy zatrudniające kilka osób, jak i wielkie przedsiębiorstwa z hurtowymi potrzebami.